Kolczyki Konkursy Naszyjniki

Winogronowy komplet – Hiszpania – Royal-Stone inspiracja 8

Winogronowy komplet

Przyszła pora na ósmą już inspirację w konkursie biżuteryjnym Kalendarz Royal Stone 2018, którą jest Hiszpania. Kraj ten kojarzy mi się z korridą, krwistymi sukniami tancerek flamenco, jak również z winnicami skąpanymi w słońcu. To właśnie soczyste owoce winnej latorośli, z których produkowane są czerwone wina słynne na całym świecie sprawiły, że powstał winogronowy komplet.

Materiały

  • Złoty drut miedziany o,5 mm i 0,8 mm
  • Zielona linka jubilerska
  • Koraliki Fore Polish Ruby i Garnet w rozmiarach od 3- 6 mm
  • Listki szklane zielono-złote
  • Złote szpilki gwoździe
  • Bigle angielskie srebro pozłacane
  • złote kulki zaciskowe ze stali chirurgicznej i osłony covery
  • złoty łańcuszek ze stali chirurgicznej, ogniwka i karabińczyk
  • Drut miedziany 1 mm, wkrętarka i różnego rodzaju szczypce

Winogronowy komplet powstawanie

Baza z drutu
Kolczyki w trakcie tworzenia

Zaczęłam od kolczyków. Krwisto czerwone gronka nie tylko miały przywodzić na myśl owoce winnej latorośli, ale również barwę wina i kolor często pojawiający się w motywach tego kraju. Nie bez powodu użyłam też złotego miedzianego drutu. Spirala miała oddawać wijące się pędy, a jej złoty kolor ciepłe promienie słońca muskającego owoce. Jako uzupełnienie całości użyłam zielono- złote szklane listki zamocowane przy użyciu linki jubilerskiej i kulek zaciskowych.

Domowe sposoby na spiralkę

Pewnie po przeczytaniu listy potrzebnych materiałów zastanawiacie się pewnie po co mi tak właściwie wkrętarka przy tworzeniu biżuterii. Już spieszę z wyjaśnieniem.

Domowe sposoby na spiralkę

Otóż, jak możecie zauważyć na powyższych zdjęciach, ze złotego miedzianego drucika chciałam uzyskać drobną spiralkę, którą zamierzałam wykorzystać do wykonania naszyjnika. Jednakże ze względu na brak przystosowanego do tego narzędzia musiałam sobie radzić domowymi metodami. W efekcie czego przy użyciu sprzętu z warsztatu męża udało mi się uzyskać zamierzony efekt.

Naszyjnik materiały
Naszyjnik w trakcie tworzenia

Jako bazę naszyjnika użyłam tej samej linki jubilerskiej, którą wykorzystałam do zamocowania szklanych listów w kolczykach. Na nią nawlokłam fragmenty drobnej spiralki przeplatanej koralikami Fire Polish i szklanymi listkami, a jako centralny element wykorzystałam kolejne gronko w spiralnej oprawie.

Gotowa spiralka

Gotowa praca konkursowa

Zapięcie naszyjnika
Winogronowy naszyjnik
Winogronowe kolczyki

Podsumowanie

Wykonanie całej pracy zajęło mi około 12 godzin. Co prawda projekt był bardziej rozbudowany, jednak ze względu na małą siostrę, która spędzała u mnie wakacje,  musiałam go sporo uprościć. Mimo wszystko nie żałuje spędzonego z nią czasu.

Jak zawsze zachęcam do obejrzenia albumu konkursowego i głosowania na pracę, która Waszym zdaniem powinna otrzymać nagrodę publiczności.

Pozostałe siedem inspiracji powstałych w pracowni znajdziecie tutaj, a także zapraszam do działu osiągnięć, gdzie znajdziecie dotychczasowe dokonania.