Konkursy Torebki

Pluszowa kopertówka z haftowanym kangurem – Australia – Royal-Stone Inspiracja 11

Pluszowa kopertówka z haftowanym kangurem

To już przedostatnia inspiracja. Pisząc to jestem w trakcie kończenia pracy do ostatniego etapu konkursy w tematyce chińskiej, ale o tym opowiem za tydzień. Teraz pora powrócić do Australii. Pomysł na pluszową kopertówkę z haftowanym kangurem nie przyszedł do mnie od razu. Na początku wiedziałam tylko jedno – chcę zrobić torebkę. Tylko co dalej gdy w głowie czarna dziura? Spędziłam kilka dni na czytaniu, przeglądaniu zdjęć w googlach i wymyślaniu różnych wariantów. Żaden mnie nie satysfakcjonował, a to dlatego, że gdy w końcu zainspirowało mnie kropkowane malarstwo aborygenów oraz kangury, nijak nie potrafiłam ich połączyć. Jednak jak to ze mną bywa, rozwiązanie w końcu się znalazło. Bardzo mi pomógł znaleziony w Craft Factory tutorial na kopertówkę z biglem – szczerze polecam. Wystarczył jeden rzut oka, a moja wyobraźnia zobaczyła kolory i pięknie komponujący się haft, który mogłabym wykonać.

Materiały

1. Pluszowa kopertówka
- baza torebki z biglem
- pluszowy polar miły w dotyku
- atłas w kolorze wanilii
- flizelina
- kamela
- maszyna do szycia

Tkaniny i podkłady

2. Haftowany kangur
- koraliki Toho w rozmiarze 8/0 11/0 i 15/0
- filc sztywny biały + czarna kredka
- nici S-Lon w kolorze czarnym i beżowym
- sznurek skręcany beżowy

Wykonanie

https://pixers.pl/fototapety/kangur-malarstwo-aborygenow-w-stylu-streszczenie-33482007

Zacznę może od inspiracji, która odegrała ważną rolę. Co prawda jest to tylko fototapeta znaleziona w Googl'ach, jednakże to ona sprawiła, że zaczęłam przeglądać rysunki aborygenów.

Rozpoczęcie haftowania kangura
Skończony obrys kangura w hafcie wstecznym

Na początku odrysowałam kangura na sztywnym filcu czarną kredką po czym przy użyciu czarnych koralików Toho w rozmiarze 11/0 wykonałam obrys ściegiem wstecznym. Następnie przystąpiłam do wypełniania środka. Tu również z pomocą przyszedł mi ścieg wsteczny, który uzupełniłam ściegiem chaotycznym. Chciałam uzyskać efekt kropkowanego malarstwa aborygenów i chyba nawet mi to wyszło.

Pierwsze kręgi w haftowanym kangurze
Gotowy kangur

Przyszedł czas na wykonanie pluszowej torebki według tutoriala, o którym wspominałam wyżej. Polar podkleiłam flizeliną oraz kamelą i dopiero wtedy przyszyłam ręcznie wyhaftowanego kangura. Aby go wykończyć i nadać ładnego kształtu obszyłam go dodatkowo sznurkiem skręcanym.

Polar z podklejoną flizeliną i kamelą
Wykończony haftowany kangur

Maszyna do szycia poszła w ruch. Jako, że nie miałam wcześniej do czynienia z tak puszystym i usztywnionym materiałem postanowiłam najpierw poćwiczyć na skrawkach, aby ustawić parametry sprzętu i oswoić się z nową tkaniną. Dopiero po tym przeniosłam się na ostateczny projekt.

Wstępnie zszyta torebka

Pluszowa kopertówka z haftowanym kangurem

Jak dotąd jest to moja ulubiona praca konkursowa. Jestem z niej naprawdę zadowolona, choć nie byłabym sobą, gdybym już nie zastanawiała się jak można ją ulepszyć. Milutki polar mi jeszcze został więc zdecydowanie pojawią się kolejne modele kopertówek.

Gotowa torebka kopertówka środek i bok
Pluszowa kopertówka z haftowanym kangurem

Podczas tych 11-stu inspiracji ta była pierwsza, w której zgłoszenie konkursowe wysłałam 5 dni przed końcem. Do tej pory prawie za każdym razem ścigałam się z czasem lub wysyłam zdjęcie swojej pracy w przeddzień ostatecznego terminu. Pewnie tym razem było inaczej ponieważ na wykonanie było więcej czasu, a do tego musiałam zdążyć przed czterodniowymi wakacjami w górach.

W każdym razie wszystkich chętnych zapraszam do oddawania głosów – poprzez lajkowanie – na prace, które Waszym zdaniem powinny zdobyć nagrodę publiczności. Album konkursowy znajdziecie tutaj. Już za tydzień ostatnia inspiracja – Chiny, a do tego czasu zapraszam do oglądania moich pozostałych dzieł - klik.