Bransoletki

Pierwsze przygody z krosnem

Pierwsze przygody z krosnem

Nareszcie je mam! Czaiłam się na krosno od baaardzo długiego czasu, jednak jak to u mnie bywa, przy ogromnej ilości nowych rzeczy, których chciałabym spróbować, niektóre muszą odczekać swoje w kolejce. Ten sprzęt także należy do tej grupy, tym bardziej, że bardzo zależało mi aby mój zdolny mąż zrobił go samodzielnie. W końcu dzięki zdjęciom i wymiarom od przemiłej Pani z jednej z grup facebook'owych doczekałam się swojego egzemplarza i dzięki temu mogę Wam zaprezentować swoje  pierwsze przygody z krosnem.

Krosno wykonane przez mojego zdolnego męża

Trochę poczytałam i pooglądałam poradników po czym zabrałam się do pracy. Na początek treningowo. Jako pierwsze materiały posłużyły mi: niepotrzebne koraliki nieznanego pochodzenia oraz zalegające nici. Osnowę przygotowałam z nici, którą kiedyś zakupiłam (już nawet nie pamiętam do czego), a do przeszywania wykorzystałam tą samą co przy hafcie koralikowym. Nie minęło dużo czasu i powstała wąska bransoletka w odcieniu perłowej pistacji. Całość zakończyłam końcówkami zaciskowymi i karabińczykiem w kolorze złota.

Osnowa i materiały pod pisatcjową bransoletkę
Pistacjowa bransoletka na krośnie
Pistacjowa bransoletka na krośnie

Pierwsze koty za płoty. Ciekawe jak pójdzie tkanie na krośnie przy szerszej bransoletce i przy użyciu mniejszych koralików. Sporo czasu zajęło mi znalezienie satysfakcjonującego wzoru. Ostatecznie przerobiłam bransoletkę znalezioną na pintereście, która pierwotnie wykonana była w ściegu peyote. Przygotowałam materiały i krosno po czym zabrałam się do pracy. Cel – koralikowa mozaika szeroka prawie na 3 cm.

Materiały do mozaikowej bransoletki
Osnowa pod mozaikową bransoletkę

Poniższe zdjęcie przedstawia etap, na którym obecnie jestem. Przez zastosowanie mniejszych koralików (Toho 11) i większej ich ilości bransoletka powstaje dłużej. Muszę jednak przyznać, że tkanie na krośnie to dla mnie wyjątkowo relaksacyjne zajęcie. Jak tylko skończę mozaikową bransoletkę to pochwalę się efektem na facebook'u więc polecam śledzić moją stronę.

W trakcie tworzenia mozaikowej branoletki