Inne Kolczyki Konkursy

Perłowy komplet ślubny – Chiny – Royal-Stone Inspiracja 12

Perłowy komplet ślubny

To już ostatnia inspiracja konkursu biżuteryjnego Kalendarz Royal-Stone 2018. Tym razem tematem były Chiny. Muszę przyznać, że był to dla mnie najtrudniejszy kraj jeśli chodzi o wymyślenie projektu, a zarazem jeden z najprzyjemniejszych w tworzeniu. Mnogość inspiracji z jakich mogłam czerpać była tak olbrzymia, że nie do końca potrafiłam się zdecydować co chciałabym wykonać i w jaki sposób to zaprezentować. Na półtora tygodnia przed terminem nadesłania prac w końcu mnie natchnęło. Podjęłam decyzję, że skupię się głównie na kolorystyce, która ma duże znaczenie w Chinach jak również na ozdobach jakie mogłaby założyć panna młoda. Stąd też pomysł na perłowy komplet ślubny. I tak czerwony w tym azjatyckim kraju jest kolorem przynoszącym szczęście (często kolorem małżeńskim). Złoto odnosi się do bogactwa i luksusu, a perłowy (biały) to drobny element wpływu zachodu i jako kobiecy aspekt natury.

Materiały

- baza szpilka do koka
- bigle srebrne pozłacane z cyrkoniami
- płatki i owalne koraliki z masy perłowej
- złote kwiatki metalowe
- czerwone koraliki Fire Polish
- czerwone krople szklane
- koraliki Toho 11/0 i 15/0 w kolorze złotym
- linka jubilerska
- łańcuszek kulkowy
- łapaczki ozdobne i zwykłe
- elementy pozłacane ze stali chirurgicznej lub srebra: kulki zaciskowe, ogniwka
- nici, klej i narzędzia

 

Materiały

Powstawanie

Zabawny był moment kiedy przysiadłam na chwilę do zakupionych materiałów, aby zobaczyć wstępnie czy efekt mojego projektu mnie zadowoli – jak się okazało, chwila znacznie się przedłużyła. Nagle zdałam sobie sprawę, że kolczyk jest gotowy, a ja nie zrobiłam jak dotąd żadnych zdjęć. Często się u mnie zdarza, że w ferworze tworzenia zapominam o dokumentowaniu poszczególnych etapów. Na szczęście był jeszcze do zrobienia drugi kolczyk i w razie czego można było rozebrać na części pierwszy.

Elementy kolczyka
Gotowy kolczyk

Zarówno przez owalny koralik z masy perłowej jak i czerwony Fire Polish przełożyłam szpilkę, którą po założeniu z obu stron złotych kuleczek zawinęłam w małe kółeczka. Szklane krople przy pomocy linki jubilerskiej i kółeczek zaciskowych przymocowałam do łańcuszka kulkowego, który zakończyłam z jednej strony w małe łapaczki zwykłe. Mając dwa łańcuszki różnej długości umieściłam ich wolne końce w większej łapaczce ozdobnej. Połączyłam wszystkie elementy.

Łańcuszki przygotowane do zamontowania

Podobnie jak przy kolczykach wykonałam podwójne łańcuszki w ozdobnej łapaczce zakończone czerwoną kroplą. Jedyną różnicą był koralik Fire Polish, który tym razem wmontowałam między fragmenty kulkowego łańcuszka. Następnie za pomocą ogniwek przymocowałam gotowe elementy do bazy szpilki. By nie zmieniały one swojego położenia zabezpieczyłam je przed przesuwaniem, a na koniec element bazy który mógłby być widoczny w gotowej pracy obszyłam murkiem ze złotych koralików Toho w rozmiarze 15/0.

Szpilka do koka - łańcuszki
Szpilka do koka - murek ozdobny

Przyszła pora główny element szpilki czyli perłowe kwiaty. Za pomocą mocnej nici połączyłam płatki razem przeplatając je złotymi koralikami Toho w rozmiarze 11/0. Następnie przyszyłam złoty kwiatek metalowy z koralikiem Fire Polish w środku. Całość przeszyłam kilkakrotnie. W ten sam sposób wykonałam drugi kwiat.

Płatki perłowego kwiata
Gotowy perłowy kwiat

Zaczynając tworzyć perłowy kwiat nie do końca wiedziałam jak go ostatecznie przymocuję do gotowej bazy. Pierwsza próba została rozebrana, ale dzięki temu wpadłam na pewien pomysł. Kwiaty są przyszyte zarówno do bazy jak i do siebie, a całość wzmocniona specjalnym klejem, aby się nie ruszała i wszystkie elementy trwale połączyć.

Perłowy komplet ślubny

Perłowy komplet ślubny

Kolczyki z perłowego kompletu ślubnego są delikatne i subtelne. Ich długość wynosi 12 cm, a co za tym idzie są idealne dla kobiet o długiej szyi. Dzięki luźnym łańcuszkom, z zawieszonymi na nich szklanymi kroplami, ładnie układają się przy twarzy dodając uroku właścicielce. Szpilka do koka z dwustronnym kwiatem jest pięknym uzupełnieniem perłowego kompletu ślubnego.

Szpila do koka

Krótkie podsumowanie napiszę po ogłoszeniu pozostałych wyników, pewnie w połowie listopada. Już teraz mogę powiedzieć, że postanowienie na ten rok zostało wykonane i bardzo mnie to cieszy.

Na razie zapraszam do obejrzenia pozostałych moich prac, które wzięły udział w konkursie – klik. Zachęcam również do głosowania (poprzez lajkowanie) na pracę, która Waszym zdaniem powinna dostać nagrodę publiczności. Link znajdziecie tutaj.