Naszyjniki

Naszyjnik z jedwabnego shibori – Rozważna i Romantyczna

Naszyjnik z jedwabnego shibori

Już jakiś czas temu na wrocławskich spotkaniach craftowych mogłam się zapoznać z pracami Agnieszki Rodo, jak również dowiedzieć się od niej jak obchodzić się ze wstążką shibori. Gdybyście jeszcze nie wiedzieli, to uwielbiam uczyć się i próbować nowych technik czego efektem jest prezentowany dzisiaj naszyjnik z jedwabnego shibori.

Naszyjnik z jedwabnego shibori

Zacznę jednak może od tego co kryje się tak naprawdę pod nazwą shibori. Jak można przeczytać na Wikipedii, shibori jest japońską techniką ręcznego barwienia tkanin, która pozwala na uzyskanie wzoru na materiale np. z włókien jedwabnych czy bawełnianych. Istnieje wiele technik pozwalających uzyskać określony efekt, a dzięki jednej z nich – technice arashi- uzyskujemy plisowaną wstążkę shibori wykorzystywaną między innymi w tworzeniu biżuterii.

Wstążki shibori

Elementy:

  • jedwabna wstążka shibori z Bazar Dekoracji
  • kaboszon kocie oko
  • koraliki toho
  • sznurek skręcany
  • ozdobna tasiemka
  • elementy ze stali chirurgicznej
  • ekoskóra
Wykończenie naszyjnika z jedwabnego shibori

Pomimo że praca z delikatnym jedwabiem wymaga skupienia i uwagi, jak również poskromienie plisowanej wstążki może przysporzyć trudności, to naprawdę przyjemnie pracowało mi się przy tym projekcie.
Dzięki pomysłowości Justyny Tisch naszyjnik z jedwabnego shibori otrzymał nazwę – Rozważna i Romantyczna. Co myślicie o tej nazwie?

Naszyjnik z jedwabnego shibori w eleganckiej stylizacji
Naszyjnik z jedwabnego shibori w eleganckiej stylizacji

Muszę przyznać, że wstążki shibori zachwyciły mnie swoimi kolorami i połączeniami barw. Jestem pewna, że jeszcze do nich wrócę, tym bardziej, że kolejny pomysł już czeka na realizację.