Konkursy Naszyjniki

Naszyjnik w stylu Rani Haar – Indie – Royal-Stone Inspiracja 4

Naszyjnik w stylu Rani Haar – Indie – Royal-Stone Inspiracja 4

Tym razem Naszyjnik w stylu Rani Haar – Indie – Royal-Stone Inspiracja 4. Bardzo lubię momenty ogłaszania tematyki kolejnych inspiracji. Ta chwila kiedy czytasz zamieszczoną informację jest bardzo ciekawym doświadczeniem, gdyż nagle procesy myślowe skupiają się na dwóch aspektach - z czym kojarzy Ci się ten kraj i jak chcesz go przedstawić. Jeśli chodzi o mnie pierwszym co wpadło mi do głowy były filmy z Bollywood, a dokładniej niesamowita gama kolorów i kształtów jakie przewijają się w tych produkcjach. Żywe barwy połączone ze złotem – to moim zdaniem kwintesencja Indii, którą chciałam przekazać w swojej pracy.

Tylko w jakiej formie? Bransoletka? Kolczyki? Trochę poszukałam informacji, podobnie jak przy Japonii, odnośnie tradycyjnych elementów biżuterii noszonej w Indiach i mój wybór padł na Rani Haar. Czym jest on właściwie jest? Rani Haar to długi perłowy naszyjnik składający się z trzech warstw, z wisiorkiem w środku. Dodam, że nie dążyłam do idealnego odwzorowania tego typu biżuterii, a jedynie inspirowałam się tworząc swoją wariację na jej temat.

Materiały
  • agat brazylijski niebieski
  • koraliki Toho Round w rozmiarach 11 i 15
  • daggery kremowe
  • inne koraliki m.in. jadeity, kryształki fasetowane, perełki
  • sznurki sutasz w czterech kolorach
  • welurowa dzianina kobaltowa
  • elementy ze srebra i stali chirurgicznej w kolorze złotym
  • nici
  • klej
  • filc
Wykonanie
Rozpoczęcie haftu koralikowego
Elementy w hafcie koralikowym

Tworząc naszyjnik w stylu Rani Haar wykorzystałam haft koralikowy w połączeniu z innymi technikami. Starałam się aby trzy elementy wykonane w hafcie koralikowym, mieszczące się na pierwszym planie, nie przeciążyły całej pracy i żeby w ogólnym kształcie zachowała ona swoją lekkość. Stąd też ażurowe wstawki z koralików toho po bokach.

Wykończenie elementów
Warkocz makramowy na 4 pasma
Zapięcie naszyjnika

Sznurki sutasz w różnych odcieniach estetycznie wkleiłam pod welurową dzianinę, następnie podobnie jak przy inspiracji 1 zaplotłam warkocz na cztery pasma i na końcu zacisnęłam końcówki z karabińczykiem i przedłużką.

Tył naszyjnika w stylu Rani Haar

Całość trzeba było jakoś połączyć, by ostatecznie naszyjnik przypominał zaplanowany styl Rani Haar. W związku z tym nawlekłam perełki, kryształki fasetowe, jadeity oraz inne koraliki i połączyłam elementy tworząc trzy warstwy o różnej długości. Aby wyważyć i wszystko wzajemnie powiązać na najniższej warstwie dodałam daggery, które pojawiają się też w trzech wykoralikowanych elementach.

Gotowy naszyjnik w stylu Rani Haar - Royal-Stone Inspiracja 4 – Indie

Naszyjnik w stylu Rani Haar

Wykonanie tego naszyjnika sprawiło mi wiele radości, szczególnie gdy z każdą kolejną godziną elementy nabierały kształtu i wyrazu. Obserwowanie postępów jest naprawdę satysfakcjonujące.

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o moim wyzwaniu, odsyłam do do pierwszego wpisu na blogu jak również do innych prac wykonanych na konkurs biżuteryjny kalendarz Royal-Stone 2018.

Aby obejrzeć wszystkie prace nadesłane na tę inspirację wystarczy zajrzeć tutaj.