Kolczyki

Kolczyki sutasz Aztekowy czar

Kolczyki sutasz Aztekowy czar

Kolczyki sutasz Aztekowy czar nie wzięły się znikąd, jako że technika ta spadła trochę w kolejce przy tylu innych możliwościach. W końcu jednak sznurki sutasz doczekały się odkurzenia. Wszystko za sprawą tematycznych spotkań craftowych we Wrocławiu, jak również wyzwania kolorystycznego w grupie: „Ogarnij sutasz z Ewą”. Swoją cegiełkę wniósł również mój kochany mąż, któremu kolczyki skojarzyły się z grą planszową Tzolkin, stąd też ich nazwa „Aztekowy czar”.

Udało mi się pamiętać o zdjęciach i sfotografować cały proces powstawania. Byłam z siebie naprawdę zadowolona. Niestety... moje roztargnienie doprowadziło, że ostatnio trwale usunęłam je z dysku i żadne programy nie były wstanie ich odzyskać... chlip 🙁 Mówi się trudno i żyje się dalej mając nauczkę na przyszłość.

Materiały:

  • sznurki sutasz w czterech różnych kolorach
  • koraliki różnego rodzaju w kolorze różowym
  • śmieszne daggery w plamki – od bardzo dawna zastanawiałam się jak je wykorzystać
  • bigle ze stali chirurgicznej
  • cienka skóra naturalna do wykończenia tyłu
  • nici Poly Sheen
Sznurki sutasz

Zazwyczaj tył w pracach sutasz obszywam dodatkowo koralikami, tym razem zastosowałam jednak coś innego i nie do końca jestem przekonana co do tego sposobu wykańczania. Prawdopodobnie wrócę do wcześniejszego sposobu lub będę dalej kombinować w kolejnych pracach. Pierwszy raz używałam też cienkiej naturalnej skóry i szczerze ją polubiłam.

Tył kolczyków sutasz „Aztekowy czar”

Lubię pracować ze sznurkami sutasz. Tworzenie wymyślnych form i kształtów świetnie rozwija wyobraźnię, a prawidłowe zszywanie wymaga cierpliwości i doświadczenia wyniesionego z praktyki. Czasami żałuje, że doba jest tak krótka.

Kolczyki sutasz Aztekowy czar z bliska
Kolczyki sutasz Aztekowy czar w codziennej stylizacji

Kolczyki sutasz Aztekowy czar noszę do codziennych stylizacji. Nie są za długie, ani zbyt ciężkie. Żywe kolory przyciągają uwagę więc reszta stroju może być łagodniejsza. W sam raz na tę porę roku.