Bransoletki Kolczyki Konkursy

Kaktusowy komplet – Meksyk – Royal-Stone – Inspiracja 10

Kaktusowy komplet

Koniec konkursu kalendarzowego 2018 zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem przedstawiam Wam kolejną inspirację - Meksyk. Pewnie dla nikogo nie byłoby problemem aby wymienić choć jedną rzecz, z którą kojarzy mu się ten kraj. Jest w czym wybierać. Barwne kolory, duże kapelusze czy chociażby charakterystyczna kuchnia. Jeśli chodzi o mnie moim pierwszym typem były kaktusy. Sporo czasu zajęło mi jednak opracowanie w jakiej formie chciałabym je przedstawić. Ostatecznie wybór padł na ścieg brick stitch, przy pomocy którego stworzyłam uroczy kaktusowy komplet składający się z bransoletki i kolczyków.

Materiały

- koraliki TOHO w rozmiarze 11/0 w 6 różnych kolorach
- elementy ze stali chirurgicznej w kolorze złota (ogniwka, bigle, --
- karabińczyk, łezki, łańcuszek)
- nici w oliwkowym odcieniu
- nożyczki

Materiały

Kaktusowy komplet – powstawanie

Jak zwykle zaczęłam od projektu i tu z pomocą przyszedł mi program BeadTool 4. Niestety w wersji darmowej nie można zapisywać projektów, ale gdy zrzuty ekranu działają to nie jest to dużym problemem. Następnie przyszła pora na pierwsze próbne wykonanie, potem skorygowanie projektu i kolejne wykonanie. W efekcie kaktusy, które oglądacie w gotowym komplecie, są trzecią wersją.

Projekt kaktusów

Projekt jest mojego autorstwa, w razie kopiowania prosiłabym o umieszczenie u siebie informacji o tym

W kaktusowym komplecie użyłam dwóch różnych odcieni zieleni, jak również dwóch różnych brązów. Dzięki temu praca nabrała głębi, a mieniące się koraliki w połączeniu z matowymi dodały jeszcze większego smaczku. Mój mąż śmieje się, że kaktusy wyglądają bardzo apetycznie (jak mi nagle zaczną znikać koraliki to będę wiedziała kogo ścigać). Nie bez powodu też całość uzupełniłam złotymi elementami, które kojarzą mi się z ciepłymi promieniami słońca, ale o tym aspekcie pisałam już przy Hiszpanii.

Kaktus wysoki
Kaktus niski
Gotowy kaktusowy kolczyk

Skoro jest wpis na blogu to znaczy, że na facenook'owej stronie Royal-Stone można znaleźć już album konkursowy. Wszystkich chętnych zapraszam do zabawy i głosowania (poprzez lajkowanie) na najlepszą pracę, która Waszym zdaniem powinna zdobyć nagrodę publiczności.
Teraz mogę skupić się na kolejnej inspiracji.

Gotowy kaktusowy komplet