Bransoletki

Długa bransoletka z jaspisów obrazkowych

Długa bransoletka z jaspisów obrazkowych

Do wykonania tego typu bransoletki zabierałam się już od jakiegoś czasu, ale jak dotąd pomysł ten spychany był przez inne projekty na koniec kolejki - aż do teraz. Po ostatniej wizycie w Warszawie i odwiedzeniu wraz z Anią z Secesyjka.pl hurtowni z kamieniami do wyrobu biżuterii (Kamieniołomy.pl), wróciłam do domu z prześlicznym sznurem jaspisów obrazkowych w różnych odcieniach brązu. Po prostu nie mogłam im się oprzeć. Przyszedł w końcu czas na ich wykorzystanie i wykonanie z nich długiej bransoletki.

Materiały:

- jaspis obrazkowy 4 mm
- czarny sznurek powlekany
- beżowa nić nylonowa S-lon
- guzik
- cienka igła
- nożyczki

Materiały

Poniżej możecie zobaczyć sztalugi, które przystosowałam do własnych potrzeb. Najczęściej korzystam nich przy tworzeniu makramy jednak dzięki możliwości przymocowania sznurków szpilkami w tym projekcie też okazały się bardzo pomocne.

Sztalugi wykorzystywane do makramy i nie tylko

Koniec końcem jako zapięcia użyłam mniejszego guziczka. Był bardziej delikatny i moim zdaniem lepiej pasował do niewielkich jaspisów obrazkowych. Dobór jasnej nici nylonowej też nie był przypadkowy, gdyż o wiele bardziej podoba mi się kontrast między nią, a czarnym sznurkiem powlekanym.

Długa bransoletka z jaspisów obrazkowych

Do wykonania długiej bransoletki z jaspisów obrazkowych wykorzystałam ostatecznie 75 kamieni i osiągnęłam długość 36 cm, co przy nadgarstku o obwodzie 15 cm pozwala na dwukrotne zawinięcie bransoletki. Jest ona świetnym dodatkiem do codziennego stroju jeśli nie przepadacie za częstym noszeniem złotej i srebrnej biżuterii lub macie na nią uczulenie. Dzięki swojej prostocie i delikatności ma w sobie to coś, co pociąga i nie pozwala się z nią rozstać.

Tak prezentuje się gotowa bransoletka na ręce